Hospice de Luwte
Julianalaan 88
3761 DH Soest
T 035 - 603 94 50
F 035 - 603 94 59
Soest, 12 Februari 2023
Jaarlijks herdenken wij degene die in het afgelopen jaar in het hospice zijn overleden. Op donderdag avond 9 februari 2023 hebben wij samen met familieleden, naasten, vrijwilligers en medewerkers van het hospice aan de gasten die in 2022 in het hospice overleden zijn gedacht. In de Paaskerk in Baarn luisterden we naar een band, pianomuziek, gedichten en werden de namen genoemd van de in 2022 overleden gasten. Aansluitend was er gelegenheid om elkaar te ontmoeten, verhalen en herinneringen te delen.
Het was een mooie bijeenkomst met warme reacties van aanwezige nabestaanden. Zoals van de familie Können die ons daags daarna liet weten “Een kaartje om jullie te bedanken voor de mooie herdenkingsdienst, die we gisteravond mee mochten maken! Ook de gesprekken achteraf hebben we zeer op prijs gesteld! Fijn om jullie warmte weer gevoeld te hebben na het verlies van Günther”
Pilot nabestaandengroep
Het hospice start in november met een nieuw initiatief: een nabestaandengroep. Naasten van gasten voelen zich vaak erg gesteund door ons in de vaak zo verdrietige periode rondom het overlijden van hun dierbare. Hoe fijn kan het zijn om vanuit diezelfde steun ‘aan de hand genomen’ te worden om verder te leven na het verlies. De nabestaandegroep biedt handvatten aan “onze” nabestaanden voor het omgaan met hun verlieservaring(en).
De begeleiding wordt gedaan door een professionele verliesbegeleider met o.a. veel ervaring in haar eigen hospice. Er zullen 6 sessies zijn van 2 uur met ongeveer 6 personen. We zullen de deelnemers een kleine bijdrage vragen. Verder is het de bedoeling dat er financiering gevonden wordt, zodat dit initiatief zelf bedruipend is.
Wij starten in november met de eerste groep.
Voor vragen: bel Ada Bergsma (zorgvrijwilliger) 0653231133
Word jij vrijwilliger bij ons?
Vrijblijvende informatiebijeenkomsten vrijwilligerswerk
De Luwte
Graag nodigen wij je uit voor de informatiebijeenkomst over het vrijwilligerswerk bij De Luwte. Deze bijeenkomst
geeft een goede indruk over De Luwte, wat je kunt verwachten van het vrijwilligerswerk, welke verschillende taken
er zijn als vrijwilliger en wat wij van jou verwachten. Tijdens deze middag/ avond zal naast één van de coördinatoren
een (zorg) vrijwilliger aanwezig zijn die veel vertelt over het werken in het hospice, wat het hem /haar brengt, de
samenwerking met anderen etc. Daarnaast komt ook het vrijwilligerswerk als gastvrouw, kookvrijwilliger en
vrijwilliger in de thuisinzet aan bod. Natuurlijk is er alle gelegenheid tot het stellen van vragen.
De informatiebijeenkomsten vinden plaats in het hospice en worden gehouden op:
Dinsdag 31 januari 19.00 – 20.30 uur
Woensdag 15 februari 19.00 – 20.30 uur
Aanmelden kan via adm@deluwte.nl of bel 035 – 6039450.
Vermeld bij je aanmelding graag ook je emailadres en
telefoonnummer.
Artikel De Luwte Hospice & Thuis
Soest, Baarn en omstreken
8 oktober: Internationale dag van de palliatieve zorg 2022
De 'Internationale Dag van de Palliatieve Zorg' (World Hospice and Palliative Care Day) valt ieder jaar op de tweede zaterdag in oktober. Deze dag besteedt aandacht aan de zorg voor zieke mensen die niet meer kunnen genezen. Er zijn veel activiteiten in het land om mensen bekend te maken met de mogelijkheden die er zijn om een zo goed mogelijke kwaliteit van leven te behouden, tot het einde. Ook De Luwte Hospice & Thuis schenkt 8 oktober aandacht aan deze dag in de vorm van een open huis.
Petra Minnema, directeur De Luwte Hospice & Thuis: “De Internationale dag van de palliatieve zorg 2022 is een jaarlijkse gezamenlijke actiedag om hospice en palliatieve zorg over de hele wereld te vieren en te steunen. Met één stem vertellen we over het belang van goede palliatieve zorg, vieren we kwaliteit van leven en pleiten we voor gelijke toegang tot deze vorm van zorg; want onze zorg is er echt voor iedereen; in het Hospice en onze vrijwilligers komen ook bij mensen thuis. Ook is de Dag een campagne om nieuwe vrijwilligers te werven, want zonder vrijwilligers kunnen wij niet bestaan.”
Werving nieuwe vrijwilligers
De Luwte Hospice & Thuis is een bijna thuis huis en is naarstig op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Petra Minnema: “In ons Hospice kunnen mensen in een veilige omgeving , omringd door hun naasten, in een warme huiselijke sfeer overlijden. Onze vrijwilligers en verpleegkundigen hebben oprechte aandacht voor gasten en hun naasten en hebt respect voor ieders eigenwaarde. En heel belangrijk: onze vrijwilligers staan er nooit alleen voor. Samen met collega vrijwilligers en verpleegkundigen de beste zorg bieden is het sleutelwoord. Nieuwe vrijwilligers worden opgeleid en bestaande vrijwilligers krijgen regelmatig bijscholing. Onze zorg is er 24 uur per dag, 7 dagen in de week en kan niet bestaan zonder de toewijding van vrijwilligers. Daarom doe ik graag een oproep! Hebt u altijd al iets willen betekenen in de zorg en heeft u interesse in het doen van vrijwilligerswerk? Dan is De Luwte Hospice & Thuis wellicht iets voor u. We komen graag met u in contact – wellicht spreken we elkaar 8 oktober aanstaande al!”
8 oktober: Open Huis
Op 8 oktober opent De Luwte Hospice & Thuis haar deuren. Petra Minnema: “8 oktober laten we graag ons huis zien en vertellen we op welke wijze wij vorm en inhoud geven aan palliatief terminale zorg; zowel de zorg in het Hospice als de zorg die we thuis bieden. Iedereen is welkom en aanmelden is niet nodig.”
Tijdstip: 11.00 uur – 16.00 uur (aanmelden niet nodig)
Adres: Julianalaan 88 Soest
www.deluwte.nl
Jaarlijks herdenken wij degene die in het afgelopen jaar in het hospice zijn overleden. Op donderdag...
OPEN HUIS tijdens “Internationale Dag van de Palliatieve Zorg” Op zaterdag 8 ...
Het is eindelijk zover, de nieuwe website is zojuist, onder het genot van een glas met prikkels, de...
Marja van der Vorst, directeur Hospice De Luwte SNELLER DAN WE DACHTEN Een vol hospice,...
Hospice De Luwte draait grotendeels op de inzet van vrijwilligers. Zorgvrijwilligers, gastvrouwen en...
Werken op een prachtige plek: het bestaat nog! Daar waar mensen dood gaan, blijkt het te kunnen. In...
Zomaar een greep uit het gastenboek: -Wij wilden onze moeder het beste geven wat mogelijk...
Tineke van Pagée Vrijwilliger bij De Luwte Thuis EEN PRAKJE IN EEN BAKJE Een stevige...
Een doodgewone dinsdag Mijn laatste week voor de vakantie dus ik ben iets later, je moet...
De hele dag strijd Maar soms kan hij er even tussenuit. Tineke van Pagée - Vrijwilliger bij...
In het kader van het 10 jarig bestaan van het hospice heeft RTV Baarn een mooie film...
Prachtige gift van De Vallende Traan op zondag 18 juni jl. vond het Midzomer Meezing Festival...
Yoga de Boom Baarn schenkt geldbedrag aan Hospice de Luwte in Soest De Baarnse yogaschool De...
In mei 2017 hebben wij een groep nieuwe enthousiaste vrijwilligers opgeleid tot...
Vijfentwintig mensen uit Soest hebben de laatste week van april collecte gelopen voor Hospice de...
DELA schenkt koelplaat aan Hospice de Luwte. “We zijn er blij mee omdat we nu na een...
Informatiebijeenkomsten voor nieuwe vrijwilligers Hosspice de Luwte in Soest is een huis waar 4...
Elke eerste zaterdag van de maand houdt Hospice De Luwte een inloopochtend. Belangstellenden zijn...
Op zaterdag 9 juli om 10 uur stonden ze weer klaar om aan de slag te gaan: met hark, bezem en...
Bedankt Lions ! De oplettende voorbijganger heeft het natuurlijk al lang gezien: de cheque...
Persbericht Van Lionsclub Eemland Voor vragen of andere foto's belt of mailt u met Paul Frijling...
De Lukkie Duck Race 5 juni 2016 in Winkelcentrum Soest-Zuid Een gezellig familiefeest met leuke...
Vorige week hadden we, d.w.z. één van onze gasten had, een heuse,...
Lions Soestdijk sponsort Hospice de Luwte Lionsclub Soestdijk organiseert in Soest en...
16 november 2015 Cheque voor hospice dankzij opbrengst taxus-inzameling De...
Crowdfunding Onze “crowd” hoeven wij niet te zoeken, we hebben er redelijk...
“Goedemorgen, het is weer een fijne dag!”, schalt het door het huis. Hij...
Stichting De Luwte Thuis collecteert voor het Oranje Fonds Opbrengst voor De Luwte Thuis en...
Voor het eerst in de bijna acht jaar dat ons hospice open is, hebben we een echtpaar in huis...
Afgelopen donderdag waren de burgemeesters van Soest en Baarn, Dhr. Metz en Dhr. Röell bezoek...
Hospice is meer dan een bed, brood en medicijnen Artikel in Trouw 14-12-2013
Helffer Kootkar Prijs naar Hospice De Luwte Oranje Fonds stelt €25.000,- beschikbaar uit Fonds...
Cheques Haringparty Soest-Baarn 2013 uitgereikt Categorie: Soester Zakenkring, Publicatiedatum:...
In de training van nieuwe vrijwilligers is de eerst ronde van de eerste dag altijd hetzelfde. We...
Vrijwilliger worden bij Hospice de Luwte? In het voorjaar van 2014 vindt de jaarlijkse...
Toen hij, met zijn vrouw, bij ons in huis was 5 jaar geleden, voelde hij zich al snel thuis. Hij...
Niet reageren is ‘zachter, vriendelijker en krachtiger’ dan wel reageren. Dit was de...
Ze komt vrolijk maar enigszins behoedzaam binnen. Ze aarzelt wat: naar binnen in de huiskamer kijken...
Dankzij Remco de Hiep, van RETO Internetburo, heeft Hospice de Luwte een gemoderniseerde website en...
We hebben de afgelopen tijd, gedurende een aantal weken, 3 mannen tegelijk in huis gehad. Dat geeft...
Het gebeurt heel regelmatig dat er in het hospice een gast is die zijn verjaardag viert en bijna...
Henk is een echte Feyenoordfan, aan de muur hangt een shirt en ingelijste boodschap van de...
Opeens overlijden er heel kort achter elkaar 3 gasten. Natuurlijk kun je daar van zeggen dat je dat...
Ons huis op de Eng in Soest staat gewoon midden in de laan. Een mooie laan, dat wel maar toch;...
Vorige week hebben we een gezellige avond gehad met ( een deel van ) onze donateurs. Het was hard...
Ze hebben elkaar ontmoet in een periode die moeilijk was, in een periode dat het met beiden niet...
Je ouders, je zusje en haar vriend en al jouw vriendinnen zitten in onze woonkamer voor de...
Ik wil u graag vertellen wat voor beeld ik van u heb, niet van hoe u nu bent maar van hoe u was voor...
Ik persoonlijk voel het het meest als ik aan zee ben. Als ik uitkijk over de zee; oneindig groot, de...
…laten je voelen waar je staat in het leven. Net terug van een vakantie in Marokko met mijn...